O ProFamilii

Představujeme se

Spolek ProFamilia vzniklo v roce 2009 s myšlenkou podporovat vzdělávání manželů v oblasti výchovy dětí a rozvíjení manželských vztahů. Od svého počátku je členem mezinárodní organizace The International Federation for Family Development (IFFD). Hlavní motivací naší činnosti je podpora rodiny jakožto nezbytného a nenahraditelného základu společnosti.

​Kurzy Profamilia ukazují směr, jak se profesionalizovat ve své roli manžela a rodiče. Respektují jedinečnost každé rodiny a jsou založeny na přesvědčení, že rodiče si vždy sami musí najít svůj výchovný styl. Zároveň připravují partnery na situace, které v manželství či výchově dětí zažívají tak, aby byli připraveny je zvládnout se znalostí a potřebným nadhledem.

Opírají se o metodologii aktivního zapojení do průběhu kurzů, což podporuje rozvoj komunikačních kompetencí mezi manželi i mezi jednotlivými manželskými páry. Jak uvádějí mnozí odborníci na výchovu a vzdělávání, je pro rodiče nepostradatelné pravidelně si vyměňovat zkušenosti v oblasti rodičovství s dalšími páry.

Profamilia pořádá své kurzy po vzoru metodik mezinárodní organizace The International Federation for Family Development, která má mimo jiné status pozorovatele při Organizaci spojených národů. Kurzy inspirované touto metodikou úspěšně probíhají již přes 40 let ve více než 66ti zemích po celém světě. Metoda kurzů je zcela jedinečná a vychází z formy případových studií, která je používána v univerzitních kurzech MBA.

Doporučená literatura

Gary Chapman: Pět jazyků lásky 
Kevin Leman: Sex začíná v kuchyni
Kevin Leman: Sourozenecké konstelace
Gary Chapman; Ross Campbell: Děti a pět jazyků lásky 
Kevin Leman: Jak vychovat děti a nepřijít o rozum​